Menu

Jiří Březina

spisovatel, autor detektivních románů

Labuť a lovec je v prodeji

Krátká poetická novela Labuť a lovec vypráví na pozadí mýtu o labutí panně příběh migrace a střetu kultur. Výprava na Šumavu, která byla kdysi možná posledním útočištěm lovců a sběračů na našem území. Pak ale přišli nově příchozí. Vydal VyšehradKnížku pokřtil Jiří Hájíček

Vzplanutí jako rozhlasová četba na pokračování

Český rozhlas připravil četbu z detektivky Vzplanutí. Účinkují tady Václav Neužil a Veronika Khek Kubařová. Vysílá ČRo Dvojka každý den ve 22 hod. Záznam můžete poslouchat tady

Co se stane v roce 2024?

Něco vím, něco tuším a v něco doufám. Vyjde novela Labuť a lovec, audiokniha Na kopci, Český rozhlas připraví adaptaci Vzplanutí. A pokud všechno půjde dobře, na podzim se v novém příběhu vrátí i Tomáš Volf s Evou Černou

Právě vychází Noční slunce a přepracované Na kopci

Noční slunce je kniha pro děti, trochu tajemná a mystická, někdy smutná, jindy vtipná. Je o Katce, která objeví les plný kouzelných bytostí, víl, bludiček a dalších. Těsím se také na reedici Na kopci, v nové obálce a upraveným textem.

Do roku 2023 s dotisky všeho

Začátkem roku dotisklo nakladatelství všechny mé knihy s Tomášem Volfem. Pokud jste nějaký díl nemohli sehnat, teď už se to snad povede :-)

Nalezení má dotisk i audioknihu

Nalezení se dočkalo dotisku, protože si ho prý zasloužilo, takže na Vánoce by mělo být k dostání ve všech knihkupectvích. A vyšla také audiokniha Nalezení, moc dobře načtená Jakubem Saicem. 

Mizení se umístilo! 2. cena Jiřího Marka

Knížka Mizení dostala 2. cenu Jiřího Marka. Ocenění za nejlepší českou detektivku roku 2021 získala Kristýna Trpková za Vesnici, 3. místo obdržel František Šmehlík za Slyšet jeleny zpívat.

Kniha Mizení je v prodeji

Čtvrtá knížka s Tomášem Volfem se jmenuje Mizení. Vyšla 4. listopadu 2021 a už jsme ji i pokřtili.

Cena Jiřího Marka pro Vzplanutí

Vzplanutí je podle AIEP nejlepší českou detektivkou roku 2019! Je to radost a velká čest. A ohromná motivace pro další psaní!

Spisovatelské rady na Pecha Kucha Night

Několik rad pro ty, kdo by nedejbože chtěli začít psát knihy...