Menu

Jiří Březina

spisovatel, autor detektivních románů


Rozchodit to (o autorském bloku)

O sexuálních avantýrách Karla Hynka Máchy slyšel snad každý. O jeho literárních výkonech se také nemá cenu rozepisovat (jsou samozřejmě důležitější než ty milostné, ale já jsem chtěl dostat na první řádku sex, abych vás přiměl číst dál). Neméně zajímavou stránkou Máchovy osobnosti je jeho vztah k chůzi. Náš největší romantik se toulal často a rád, byl schopný urazit denně 60 km a došel po svých třeba na italskou stranu Alp a zpět.


Blog roku


Jak (ne)vydat knihu

Mám kamaráda. Píše úchvatné básně a podařilo se mu napsat neméně úchvatný román, pro kterého hledá nakladatele. Když jsem s ním mluvil naposledy, pochlubil se, že hledání je u konce.

"Prý mi to vydají. Je to ale moc smutný a hluboký, nebude se to prodávat. Musím proto zaplatit třicet tisíc," krčil rezignovaně rameny.


Dominik Dán - Uzel


Den bez hudby

Představte si, že po celý den neuslyšíte ani notu. Neotře se o vás žádná melodie, žádný hudební nástroj nebude lahodit vašemu sluchu. Někteří z vás určitě právě mávli rukou nad tím, že takových dní zažívají dvanáct do tuctu. A jiní se zase hrozí, že den bez muziky by snad ani nepřežili.