Menu

Jiří Březina

spisovatel, autor detektivních románů

O autorovi

Po delší spisovatelské pauze jsem se ke knihám vrátil v roce 2010, kdy jsem stál u vydání kultovní subverzivní příručky Manuál (Jak se dostat na vrchol hitparády).

V témže roce jsem se nechal vyhecovat k napsání první autorské kníhy, detektivního románu Na kopci. Knížka, která lehce nabourává zaběhlá pravidla detektivek, vyšla v roce 2013, nasbírala poměrně kladné čtenářské ohlasy a získala Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román.

V roce 2015 vychází má druhá knížka Promlčení a o rok později Polednice, obě z plánované řady detektivek, v níchž se objevuje Tomáš Volf, svérázný policista řešící dosti zapeklité případy a situace, ze kterých nevychází vždy jako jednoznačný vítěz. Další knihou z této série je Vzplanutí, které vyšlo v roce 2019 a přineslo mi druhou Cenu Jiřího Marka.

V roce 2021 vychází zatím poslední kniha s Tomášem Volfem, Mizení.

Živím se textováním webových stránek. Mám krásnou ženu a dva vyvedené kluky. Když zrovna nejsem s nimi a nečtu (nebo nepíšu) nejakou knížku, chodím ve volném čase po lesích a po kopcích, běhám a jezdím na kole.