Menu

Jiří Březina

spisovatel, autor detektivních románů

Nalezení

Tomáš Volf se chytá letní na dovolenou. Přípravy přeruší telefonát od Evy Černé. Ztratila se šestnáctiletá Eliška. Kousek od Svinova, kde Tomáš vyrůstal. Tomáš vyráží své bývalé parťačce na pomoc. Malebné městečko uprostřed přírody skrývá temné vzpomínky, které by Tomáš nejradši nikdy neoživoval. Jenže právě ony mohou být klíčem k nalezení Elišky.

Tomáš Volf se chytá na dovolenou, ale okolnosti ho donutí vyrazit domů, do rodného městečka. Spolu s bývalou parťačkou Evou Černou tam pomáhá hledat dívku, která způsobila tragédii a utekla z domu. 

Pátrání se rozbíhá na plné obrátky, ale ani policejní manévry nepřinášejí výsledek. A Tomáš se mezitím propadá do vzpomínek na své vlastní dospívání. Ty totiž ožívají nejen v jeho paměti, ale i v realitě, která jako by se opakovala. Může zmizení Elišky souviset s podobným případem, který se stal před patnácti lety?

Přečtěte si ukázku na Seznam Médium

V Nalezení se snažím poodhalit minulost Tomáše Volfa a ukázat, co ho formovalo a co ho nakonec přimělo dát se na dráhu policity. A vracím na scénu Evu Černou, protože ona se prostě odmítá podvolit tomu, že bude v mých knížkách hrát vedlejší roli...

Koupit knihu Koupit e-knihu