Menu

Jiří Březina

spisovatel, autor detektivních románů

Na kopci

Co se stane, když je dětská mysl vystavena zážitku tak děsivému, že jej odmítne přijmout? Je možné, aby některé vzpomínky zůstaly zasuté v temných koutech duše a byly nahrazeny jinými? A co se stane, když se stavidla zapomnění protrhnou a pravda vyplave na povrch?

Malá dívenka zažije něco nadpřirozeného. Na kopci nad řekou se jí zjeví anděl. O více než deset let později už je místo zjevení mezinárodním cílem poutníků. Jenže Marie, dívka, která mluvila s andělem, už o svém zážitku nechce mluvit. Proč jí v duši pořád hlodá strach a proč jsou vzpomínky na zázrak tak nejasné? Proč odešla z Výtoně a ztratila víru?

Odpovědi hledá mladý novinář Milan. Odhalování nových skutečnosti otevírá temnou propast. Jak do ní nespadnout? Jak potrestat zlo, které mělo zůstat zapomenuto?

Koupit e-knihu

Ukázka

Rovenský plakal. Z úst mu nevycházel žádný nářek, jenom tiché sípání. Ještě se mi tady složí, proběhlo Heleně hlavou. Změnila tón hlasu. Starostlivě se na něj usmívala.
„Je to už hrozně dlouho, celou dobu to v sobě dusíte. Musí to být hrozně těžké. Řekněte mi pravdu. Uvidíte, jak se vám uleví. Řekněte mi, jak to bylo,“ domlouvala mu.
„Nic nevíte. Vy nic nevíte,“ opakoval muž stále dokola. Dlaní si utíral obličej, ale proud slz nedokázal zastavit.
Helena naproti němu seděla jako sfinga. Zoufale se na ni podíval.
„Já bych jí přece nikdy nemohl ublížit! Copak to nechápete?“
Venku už se setmělo. Nikoho z dvojice sedící naproti sobě nenapadlo rozsvítit.
„Řekněte mi pravdu.“
Rovenský se chvíli díval do zaprášeného okna. Z kalhot vysoukal zmuchlaný kapesník a vysmrkal se.
Potom se rozmluvil.Ještě dlouho seděla v autě před farou. Do tváře jí svítila lampa veřejného osvětlení. Zírala do výbojky a snažila se srovnat si v hlavě to, co slyšela.
Nevěděla, čemu věřit. Jestli Rovenský lhal, pak je tak dobrý lhář, že se mu nedá věřit vůbec nic. Pokud jí však svěřil pravdu, kterou v sobě nosil tak dlouho, znamenalo to jediné – jeho schopnost přetvářky je výjimečná. Vzpomněla si, jak rychle se po vsi rozšířila informace o jejím pravém zaměstnání. Je možné, že by o tom nikdo nevěděl, nebo alespoň něco netušil?
Protichůdné myšlenky do sebe narážely takovou silou, až ji rozbolela hlava. Měla by vyrazit, nebo to ještě cestou pošle někam do pole. Otočila klíčkem v zapalování a od toho okamžiku už na nic nemyslela.

Trailer

KOUPIT S PODPISEM AUTORA